Książki, gadżety, pomysły

  1. AlDente.pl
  2. >
  3. Inspiracje
  4. >
  5. Polska vs USA czyli jak nasz Top Chef wypada na tle innych

Polska vs USA czyli jak nasz Top Chef wypada na tle innych

Top Chef Darek i Piotr Darek Kuźniak i Piotrek Ślusarz walczą na noże i tatuaże
Całkiem dobrze! Wprawdzie na początku większość miłośników amerykańskiej edycji była zawiedziona: nieznani kucharze, brak popularnych restauracji, Ewa Wachowicz w jury. Ale jeśli przyjrzeć się pierwszej edycji z USA, Polacy dają radę!

Kiedy latem na moją służbową skrzynkę przyszła informacja, że Polsat podjął się heroicznego wyzwania i wyprodukuje pierwszy sezon Top Chef Polska byłam wniebowzięta. Nareszcie! Mój ukochany show kulinarny w polskiej wersji! Jako, że mam leciutki i niegroźny fetysz związany z kucharzami, nie mogłam się doczekać emisji pierwszego odcinka. Ale zanim to nastąpiło mój zapał poważnie ostudził skład jury. Wojciech Modest Amaro jako przewodniczący? Oooooo tak! Mówcie do mnie jeszcze! Maciek Nowak? Wspaniale! W końcu szersza publiczność będzie mogła go pokochać!  Joseph `Józek Seeletso? Czemu nie. Widać każdy program musi mieć szansę na swoją wersję `oddaj fartucha`. Grzegorz Łapanowski? O jejku, myślałam, że moda na `polskiego Jamieo Olivera` już się skończyła. Ale niech będzie. Ewa Wachowicz? No tego zupełnie nie rozumiem, przepraszam. Wiem, że kobieta musi być, ale na boga, nie można było dogadać się z Agatą Wojdą, Małgosią Mintą albo Marylą Musidłowską? No widać, nie można było. 

Biadoliłam i marudziłam przez kilka dni. Że co to za pomysł. Że Ewa Wachowicz wprawdzie solidnie podnosi poziom estetyczny programu, ale merytoryczny... Jak każdy Polak byłam święcie przekonana, że wszystko wiem najlepiej, zrobiłabym inaczej i z większą szaną na sukces. Potem mogłam sobie ponarzekać na uczestników. Bo spodziewałam się conajmniej Rafała Grabowskiego z Stółdzielni. Może Sebastiana Krauzowicza? Może Roberta Trzópka? A tymczasem w składzie pojawiło się sporo nazwisk zupełnie mi nieznanych. Bloger kulinarny? Kurczę, przecież to kandydat na MASTERCHEFA, a nie Top... 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Pokaż więcej komentarzy